بهترین پماد برای از بین بردن جای زخم

بهترین پماد برای از بین بردن جای زخم

بعد از بهبود زخم یافتن بهترین پماد برای از بین بردن جای زخم و اثر آن از روی پوست اهمیت دارد به ویژه اگر جای زخم روی صورت یا محل قابل دید باشد اهمیت از بین بردن جای زخم دو چندان میشود.

کرم های اسکار حاوی موادی هستند که برای هدف قرار دادن بافت اسکار طراحی شده اند و موجب زیبایی ظاهر پوست میشوند و به طبیعی تر شدن رنگ پوست کمک می کنند.

بهترین کرم اسکار برای هر فرد بر اساس عوامل مختلفی مانند نوع اسکار، نحوه واکنش پوست و ترکیبات موجود در کرم متفاوت است.

کرم های اسکار چگونه جای زخم را از بین میبرند؟

اسکار بخشی از چرخه طبیعی ترمیم زخم است. بدن با ترمیم و درمان زخم توسط سلول های پوستی زخم را میپوشاند و از آن در برابر عوامل خارجی محافظت میکند. در این فرآیند، گاهی سلول های ناقصی ایجاد میشوند که حاوی کلاژن بیشتری نسبت به سلول های سالم پوست هستند. به همین دلیل است که اسکارها از نظر ظاهری با پوست سالم متفاوت هستند. ظاهر یک اسکار معمولاً با گذشت زمان به رنگ پوست سالم اطراف در می آید و محو می‌شود، اگرچه برخی تغییرات ممکن است طولانی‌تر یا دائمی باشند.

کرم‌های اسکار به روش‌های مختلف باعث بهبود بافت و کاهش ظاهر جای زخم می‌شوند. برخی از کرم‌های پوستی حاوی لایه‌بردارهای ملایمی هستند که لایه بالایی سلول‌های پوست و همچنین هر گونه پوست مرده در آن ناحیه را از بین می‌برند. سایر مواد برای آبرسانی به سلول‌ها عمل می‌کنند تا ظاهری کامل‌تر به آنها بدهند، که ممکن است جای زخم‌ها را کاهش دهند.

کرم های اسکار خود تنها بخشی از فرآیند مراقبت از اسکار هستند. افرادی که به دنبال کاهش ظاهر اسکار هستند باید اقدامات احتیاطی دیگری مانند اجتناب از تابش مستقیم نور خورشید بر روی محل زخم یا استفاده از کرم ضد آفتاب در صورت امکان و استفاده از روشهای درمانی دیگر مانند فتوتراپی یا لیزر تراپی را انجام دهند.

 

برخی از کرم از بین برنده جای زخم و اسکار

در زیر برخی از کرم های اسکار موجود آورده شده است.

  1.  ژل اسکار پیشرفته مدرما

ژل اسکار پیشرفته مدرما یکی از محبوب ترین و موثرترین درمان های همه جانبه برای انواع اسکار است.

وب سایت مدرما اعلام کرده است که این کرم برای اسکارهای جدید و قدیمی ناشی از مواردی مانند آکنه، جراحی و همچنین سوختگی و بریدگی موثر است. ماده اصلی فعال ژل اسکار پیشرفته مدرما آلانتوئین است که به مرطوب کردن و آبرسانی سلول های پوست برای کاهش ظاهر اسکار کمک میکند.

این کرم همچنین حاوی لایه‌بردارها و مواد دیگری مانند عصاره پیاز است که از پوست حمایت کرده و از خشکی آن جلوگیری می‌کند. هنگامی که فردی از آن بر روی یک اسکار جدید استفاده می کند، ممکن است بعد از حدود 8 هفته اثرات خود را ببیند. برای اسکارهای قدیمی‌تر، ممکن است فرد نیاز داشته باشد که ژل را به طور منظم تا 6 ماه قبل از مشاهده نتایج استفاده کند. برخی از افراد ممکن است خارش و خشکی پوست را تجربه کنند. این ممکن است به دلیل استفاده بیش از حد از ژل باشد.

 

  1.  ورقه های اسکار سیلیکونی

ورق های سیلیکونی، ورقه های ساده حاوی سیلیکون هستند. این لایه سیلیکونی به عنوان یک مانع طبیعی عمل می کند. این ورقه های سیلیکونی ممکن است به کاهش تشکیل اسکار کمک کند یا باعث محو شدن بافت اسکار شود. این ورقه‌ها از تشکیل اسکارهای کلوئیدی و اسکارهای ناشی از جراحی‌ها مانند سزارین و جراحی شکم جلوگیری می‌کنند یا باعث درمان آنها میشوند.

ورقه های انعطاف پذیر هستند که هوا براحتی از آنها عبور می کند و استفاده از آنها در طول روز برای بسیاری از افراد آسان است. ممکن است برخی افراد در زمان استفاده از این ورقه ها احساس ناراحتی و سوزش کنند. زمان بهبودی بر اساس عوامل مختلفی میتواند متفاوت باشد. برای اسکارهای تازه، فرد ممکن است طی چند هفته متوجه نتایج شود. زخم های قدیمی تر ممکن است مدت بیشتری طول بکشد تا بهبود یابند.

  1.  ژل اسکار درما ای

ژل درما ای اسکار یک انتخاب مناسب برای کاهش جای زخم است. این ژل حاوی آلیسین، عصاره پیاز که یک آنتی اکسیدان است، میباشد. آلانتوئین موجود در ژل به آبرسانی به پوست کمک می کند. همچنین این ژل حاوی پانتنول می باشد که ویتامینی است که ممکن است به صاف شدن ظاهر پوست کمک کند.

این مواد در کنار هم باعث بهبود ظاهر جای زخم و سلامت پوست می شوند. شرکت Derma E از مواد طبیعی و بدون ضرر در محصولات خود استفاده می کند. ژل را 2 تا 3 بار در روز استفاده کنید. ممکن است 8 هفته طول بکشد تا بهبودها در اسکارهای تازه ظاهر شوند. در اسکارهای قدیمی تر، ممکن است تا 6 ماه طول بکشد تا بهبود قابل توجهی داشته باشد.

  1. MD Performance Ultimate Scar Formula

MD Performance Ultimate Scar  ترکیبی از ژل های سیلیکونی پزشکی است. سیلیکون به عنوان یک مانع برای سلول های پوست عمل میکند و اثرات سد طبیعی پوست را تقلید میکند. استفاده از این محصول بر روی هر نوع اسکار کوچک که هنوز صورتی است، ممکن است در عرض 2 هفته بهبودی ایجاد کند. شرکت MD Performance توصیه میکند که حتی پس از بهبود اولیه تا زمانی که تمام علائم جای زخم از بین برود، به استفاده از محصول ادامه دهید.

  1.  کرم اسکار Honeydew

کرم اسکار هانیدو حاوی مواد و روغن های زیادی برای تقویت و شادابی پوست است. ممکن است بهترین گزینه درازمدت برای سلامت پوست و محو شدن زخم ها به طور طبیعی باشد. این کرم حاوی روغن های مفیدی مانند کره شی، روغن گل رز و روغن جوجوبا است که ممکن است به مرور زمان ظاهر پوست را بهبود بخشد. مواد دیگر مانند اسید استئاریک به محافظت از پوست در برابر از دست دادن رطوبت کمک می کند. نتایج واقعی و زمان بندی ممکن است بین افراد متفاوت باشد.

  1.  ژل آداپالن دیفرین

ژل Differin Adapalene یک درمان آنتی اکسیدانی رایج برای آکنه ولگاریس است. در حالی که برای بسیاری از افراد مبتلا به این بیماری موثر است، ممکن است برای اسکار آکنه نیز مفید باشد.

مطالعه‌ای که در Dermatology and Therapy Trusted Source چاپ شده است، اشاره می‌کند که پس از 24 هفته، افراد مبتلا به اسکار آتروفیک متوسط ​​تا شدید که از ژل آداپالن استفاده می‌کردند، بهبود قابل‌توجهی در جای زخم و کیفیت زندگی نشان دادند. ژل آداپالن می تواند باعث تحریک پوستی در بعضی افراد شود.

  1. روغن دانه گل رز

یک گزینه کاملا طبیعی، روغن دانه گل رز حاوی آنتی اکسیدان های مفیدی است که ممکن است سلامت کلی پوست را بهبود بخشد. روغن هایی مانند روغن دانه گل رز ممکن است با عمل به عنوان یک مانع طبیعی از سلول های پوست محافظت کنند. همچنین ممکن است به بهبود هایپرپیگمانتاسیون، که تیره شدن نواحی خاص پوست است، کمک کند. استفاده منظم از روغن گل رز ممکن است ظاهر جای زخم را بهبود بخشد. محققان دریافتند افرادی که دو بار در روز از روغن گل رز استفاده می‌کردند، در طی 12 هفته کاهش قابل‌توجهی در علائم جای زخم، مانند قرمزی، تغییر رنگ و ضخامت پوست نشان دادند.

 

 

ملاحظات دیگر

چندین گزینه دیگر که حاوی مواد فعال مشابه با موارد ذکر شده در اینجا هستند نیز موجود است. چیزی که برای یک نفر مناسب است ممکن است برای شخص دیگری مناسب نباشد. با این حال، هنگام خرید کرم اسکار چند نکته مهم وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

عناصر فعال

توجه به مواد فعال موجود در کرم و قدرت آنها می تواند به فرد کمک کند تا تشخیص دهد که چه چیزی برای نوع پوستش موثر است.

از ادعاهای جسورانه آگاه باشید

در حالی که بسیاری از مواد فعال ممکن است ظاهر جای زخم را در طول زمان کاهش دهند، اما آنها درمان معجزه آسایی نیستند. با شرکت های معتبر همراه باشید و مراقب هرگونه ادعای جسورانه باشید.

صبر کلید است

در حالی که چند ماده فعال مختلف برای کاهش جای زخم کار می کنند، آنها این کار را در طول زمان انجام می دهند. بسیاری از درمان‌ها ممکن است هفته‌ها طول بکشد تا فرد نتایج قابل مشاهده‌ای را ببیند، و اگر فرد استفاده از درمان را متوقف کند، ممکن است اثرات آن از بین برود.

یکی یکی از محصولات استفاده کنید

ممکن است شخصی مجبور شود چند محصول مختلف را امتحان کند تا محصولی را پیدا کند که کارآمد باشد. با این حال، ایده خوبی است که به یک محصول در یک زمان پایبند باشید، زیرا این کار می تواند به تشخیص اینکه چه چیزی موثر است و چه چیزی موثر نیست کمک کند.

خلاصه

  • بهترین کرم اسکار برای استفاده در افراد مختلف متفاوت است. ترکیبات موجود در کرم های اسکار ممکن است به رطوبت رسانی به پوست یا بهبود سلول های اسکار کمک کنند.
  • کرم های اسکار درمان های سریعی نیستند، اما استفاده منظم از آنها ممکن است به بهبود ظاهر بافت اسکار و خود سلول ها کمک کند.
  • هر کسی که نگران نحوه درمان اسکارهای قابل مشاهده است باید به متخصص پوست مراجعه کند تا در مورد همه گزینه های درمانی صحبت کند.

 

 

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *