چه زمان باید به کلینیک زخم مراجعه کنیم؟

پوست و بافت ها به طور معمول بدون اطلاع شما برش ها و خراش ها را ترمیم میکنند. اما در برخی از افراد مبتلا به زخم های پیچیده یا بیماریهای زمینه ای، این فرایند ممکن است نیاز به کمک داشته باشد.

در صورت مشاهده هر یک از موارد زیر ، باید به یک کلینیک مراقبت از زخم مراجعه کنید.

 

وجود یک زخم قدیمی

اگر زخم ظرف دو هفته شروع به ترمیم نکرده باشد یا در عرض شش هفته کاملاً بهبود نیافته باشد، حتما باید برای کاهش خطر عوارض، به مراکز درمان زخم مجهز مراجعه نمایید.

اغلب بیمارانی با شرایط زیر نیاز به ویزیت در مراکز درمان زخم دارند:

زخم های دیابتی

زخم فشاری( زخم بستر)

زخم های وریدی

زخم های شریانی

زخم های واسکولیتیک

زخم های جراحی غیر قابل ترمیم

زخم های پیچیده بافت نرم

زخمهای آسیب زا

زخم های آلوده

 

اگر دارای بیماریهای زمینه ای هستید

ترمیم طبیعی زخم در شامل سه مرحله است. این مراحل در بیماران با بیماریهای زمینه ای مانند دیابت، آرتروز، بیماری های عروقی، تروما یا عفونت می تواند مختل شود.

اگر از یک زخم با ترمیم کند رنج میبرید و بیماری زمینه ای دیگری نیز دارید، ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که از یک متخصص مراقبت از زخم کمک بگیرید.

 

زمانی که علیرغم درمان، زخم شما بهبود نمییابد

ممکن است شما به پزشک خود مراجعه کرده اید، داروهای خود را مصرف کرده اید و تمام توصیه را انجام داده اید، اما هنوز زخم شما بهبود نمییابد.

در این صورت درمانگران در مرکز مجهز مراقبت از زخم فرسام میتوانند گزینه های پیشرفته مراقبت از زخم را ارائه دهند. به عنوان مثال ، مرکز ما سیستمهای هیدروتراپی، لیزر درمانی، فتوتراپی و کراتوریموال را ارائه میدهد.

این سیستمها بطور موثری باعث بهبودی زخم میشوند.

 

در اولین ویزیت مراقبت از زخم چه کارهایی انجام میشود؟

در اولین ویزیت یک ارزیابی و بررسی کامل انجام میشود. ارزیابی ممکن است شامل آزمایش تشخیصی باشد، که برای تشخیص شرایط و منشا زخم انجام میگیرد و برنامه درمانی شما را مشخص میکند.

سپس یک برنامه ترمیم زخم به صورت جداگانه تدوین میشود که هدف آن بهبود زخم در کوتاهترین زمان است.

سپس پرسنل آموزش دیده پرستار، زخم شما را درمان و پانسمان میکنند. آنها همچنین دستورالعمل هایی را درباره مراقبت از زخم در خانه تا ویزیت بعدی به شما ارائه میدهند.

 

مقاله پیشنهادی:انواع پانسمان زخم

مراقبت از زخم حرفه ای چیزی بیشتر از پانسمان زخم است

مراقبت از زخم فقط پانسمان زخم نیست. ما به بیماران خدمات و درمانهای پیشرفته ارائه میدهیم.

ما همچنین با بیماران خود، کار میکنیم تا از زخمهای بعدی جلوگیری کنیم.

هیچ دلیلی وجود ندارد که با نا امیدی و عدم اطمینان از بهبود زخم موجب ناراحتی خود شوید. امروزه مراکز درمان زخم مجهز در خدمت شما هستند، تا در این موارد یاری رسان شما باشند.

 

کارشناسان زخم کلینیک زخم فرسام دوره های درمان زخم را بر اساس متد B&R  آلمان گذرانده اند و با این متد زخمهای شما را بر اساس آخرین روشها و گاید لاینهای روز دنیا درمان می کنند.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *