پانسمان نقره برای زخم پای دیابتی

پانسمان نقره برای زخم پای دیابتی

درمان زخم دیابت با استفاده از پانسمان نقره

استفاده از پانسمان نقره برای زخم پای دیابتی یکی از شیوه های درمان زخم است که در این مقاله به بررسی این نوع درمان میپردازیم. مشکلات بهبود زخم در بیماران دیابتی یک مسئله قابل توجه در سیستم درمانی است. بیش از 80 میلیون آمریکایی دیابت یا پیش دیابت دارند.

این بیماران دارای نقص در مکانیسم های مرتبط با ترمیم زخم هستند. در نتیجه، این زخم های غیر قابل درمان منجر به بیش از 70000 قطع اندام تحتانی در سال می شوند. متأسفانه انتظار می رود که این اعداد به دلیل افزایش میزان چاقی افزایش یابد.

علل اختلال در بهبودی زخم در بیماران دیابتی کاملاً مشخص نیست. ترمیم طبیعی زخم شامل آنژیوژنز، اپیتلیالیزاسیون، رسوب کلاژن و تشکیل بافت گرانوله است. تحقیقات نشان داده است که کاهش قابل توجهی در تمام این مراحل بهبودی در بیماران دیابتی و نیز در مدل های حیوانی دیابتی وجود دارد.

پانسمان نقره درمانی محبوب

پانسمان نقره یک درمان محبوب در ترمیم زخم است و بیش از 40 سال است که در مراقبت از زخم استفاده می شود، تحقیقات نشان داده است که نقره یک عامل ضد میکروبی موثر در برابر باکتری ها، ویروس ها، مخمرها و قارچ ها است. یون های نقره می توانند از دو طریق باعث مرگ سلول های میکروبی شوند:

اول، یونهای نقره می توانند به دیواره سلول متصل شده و یکپارچگی دیواره سلول را مختل کنند. بعلاوه، یونهای نقره می توانند مستقیماً به DNA متصل شوند، که در تکثیر و رونویسی سلول تداخل ایجاد می کنند بنابراین، پانسمان نقره در کاهش بار باکتریایی زخم مفید است و گفته شده است که نقره علاوه بر فعالیت ضد میکروبی، ممکن است فواید دیگری نیز در ترمیم زخم داشته باشد.

در درمان زخم پای دیابتی با پانسمان نقره نگران التهاب نباشید

در طی روند طبیعی بهبودی، التهاب در حد متوسط ​​لازم است. سلول های التهابی، از جمله نوتروفیل ها و ماکروفاژها، برای تخریب پاتوژن ها و فاگوسیتوز به زخم نفوذ می کنند. بعلاوه، آنها با از بین بردن سلولهای در حال مرگ و مرده، زخم را تمیز می کنند.

با این حال، مقدار بیش از حد التهاب می تواند روند بهبودی را مختل کند. برخی مطالعات نشان داده اند که نقره با کاهش التهاب به بهبود زخم کمک می کند. کاهش التهاب در زخمهای تحت درمان با نقره پس از 72 ساعت مشاهده شده است، که با افزایش آپوپتوز سلولهای التهابی و کاهش سیتوکینهای پیش التهابی مشهود است.

10 روز زودتر درمان شوید

در بررسی های انجام شده، زخمهای تحت درمان با نقره به طور متوسط ​​10 روز سریعتر بهبود می یابند، در مجموع، یافته ها نشان می دهد که یون های نقره ممکن است بتوانند بر پاسخ التهابی پوست تأثیر بگذارند.

توانایی کاهش پاسخ التهابی به طور بالقوه می تواند یک فرآیند مهم در توانایی نقره برای تسهیل ترمیم زخم باشد. برای مشخص کردن فواید واقعی نقره، در صورت وجود، و ساز وکارهای عملکرد آن، تحقیقات بیشتری لازم است. با درک کامل این مکانیسم ها، پزشکان می توانند به طور بالقوه ترمیم زخم را به حداکثر برسانند و زمان بهبودی را برای بیماران کاهش دهند.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *