پانسمان دندان

پانسمان برای دندان

چرا و چه موقع باید یک پانسمان مسکن روی دندان بگذاریم؟

معرفی پانسمان دندان موضوع این مقاله از کلینیک زخم فرسام است. اگر در دندان شما نشانه هایی از تورم یا آسیب عصبی دیده شود که معمولاً به عنوان دندان درد احساس می شود، نیاز به قرار دادن یک پانسمان مسکن خواهد بود.

پانسمان مسکن دندان نوعی پر کننده موقت است که باعث تسکین درد می شود و ارزان است. هدف از این درمان این است که آن پالپ دندان متورم شده برطرف شود و درد دندان بهبود یابد. استفاده از پانسمان دندان خیلی بهتر از خیلی زود پر کردن دائمی دندان است چون ممکن است دچار عوارض آن شوید.

اگر عصب دندان از بین برود، شما دو انتخاب برای درمان دارید، کشیدن دندان یا درمان کانال ریشه. هر یک از این گزینه ها عوارض خود را در پی دارد.

پانسمان مسکن دندان : محکم و با دوام

بنابراین پانسمانهای مسکن امروزی کاملاً محکم و بادوام هستند. با گذشت زمان ممکن است فرسوده شوند و مشکلات جزئی ایجاد کنند. اغلب آنها با دارویی محلول در آب آب بندی می شوند.

بعضی اوقات وقتی پوسیدگی را از روی دندان خارج می کنیم، از ترس اینکه در طی این کار، ممکن است باکتری ها را به پالپ دندان فشار دهیم، جرات نمی کنیم که آخرین ذره را برداریم. و این پوسیدگیهای باقیمانده مانند تفاله های مضر باقی میمانند.

بنابراین روی این نقاط، دارو قرار می دهیم و منتظر می مانیم تا پالپ بهتر شود و اگر به اندازه کافی خوب باشد، یک لایه دندان جدید برای محافظت از پالپ در داخل دندان ایجاد می شود. سپس دندانپزشک می تواند با خیال راحت از روی همه پوسیدگی ها را برداشته و دندان را با مواد پر کننده دائمی و نامحلول پر کند بدون اینکه به پالپ صدمه وارد شود.

هنگام پانسمان دندان مراقب باشید

هنگامی که ما در حال قرار دادن یک پانسمان مسکن دندان هستیم، بسیار مراقب هستیم تا بیشترین میزان موفقیت را بدست آوریم. با این وجود، علیرغم تلاش ما، ممکن است پالپ دندان از بین برود. در صورت بروز این امر باید گزینه های خود را در نظر بگیرید.

برای درمان بیشتر شما نیاز به پرداخت هزینه های اضافی برای پوشش دادن فرآیندهای اضافی خواهید داشت. اگر شما به طور منظم عکس برداری و چک می کنید، بعید است که خود را در این معضل قرار دهید. چک منظم دندانها باعث جلوگیری از صدمه به دندانها و درمان زود هنگام آنها خواهد شد شما می توانید در مرکز خدمات پزشکی فرسام از خدمات دندانپزشکی این مجموعه استفاده نمایید.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *