درمان گیاهی عفونت زخم

 عفونت زخم

بریدگی یا کبودی ممکن است مشکل بزرگی به نظر نرسد اما گاهی حتی یک زخم کوچک نیز میتواند بر سلامتی شما تأثیر بگذارد. یک برش کوچک میتواند منجر به ایجاد عفونت شود و سلامتی شما را مختل کند. یک زخم بدن شما را در معرض باکتری های خارجی قرار میدهد و در این حالت بدن محافظت پوست را در برابر عفونت ندارد.

به همین دلیل ضروری است که شما با ضد عفونی کردن این زخمها، آنها را بلافاصله درمان کنید. متأسفانه، مصرف آنتی بیوتیک و استفاده از ضد عفونی کننده های شیمیایی برای هر زخم ممکن است برای بدن شما مضر باشد، به همین دلیل شما باید درمان های طبیعی را انتخاب کنید. کلینیک زخم فرسام با پزشک های متخصص، مجرب و با تجربه میتوانند به شما در درمان انواع زخم ها کمک کنند.

راه های طبیعی برای درمان زخم

روشهای درمان گیاهی عفونت زخم برای بیماران دارای بیماریهای زمینه ای توصیه نمی شود ولی در زمانی که دسترسی به درمانهای طبی وجود ندارد میتوان از این درمانها استفاده کرد. با این حال، هنگام استفاده از برخی از این درمان های خانگی، باید کمی مراقب باشید. از مواد طبیعی ذکر شده در زیر نباید در نزدیکی چشم استفاده شود. در اینجا ده روش درمانی کاملاً طبیعی و موثر برای بهبود بریدگی ها، کوفتگی ها و زخم ها آورده شده است.

1. زردچوبه

زردچوبه به دلیل خواص آنتی بیوتیکی شناخته شده است و میتواند به درمان گیاهی عفونت زخم کمک کند. زردچوبه همچنین دارای خواصی است که به کاهش التهاب، ترمیم پوست و تصفیه خون کمک میکند. همچنین یک ضد عفونی کننده طبیعی است. هیچ درمانی طبیعی بهتر از زردچوبه پودر شده برای بهبود بریدگی ها و زخم ها وجود ندارد.

2. عسل

عسل به عنوان یکی از موثرترین درمان گیاهی عفونت زخم به روش خانگی برای بریدگی ها در نظر گرفته میشود. از عسل برای مصارف دارویی استفاده میشود و در درمان زخم قارچ پا نیز موثر میباشد. عسل دارای خواص ضد قارچی، ضد میکروبی و ضد التهابی است. همچنین با از بین بردن باکتری های اطراف زخم های باز، به عنوان ضد عفونی کننده روی زخم های باز عمل میکند.

3. روغن درخت چای

یک یا دو قطره از روغن درخت چای برای از بین بردن جوش ها و جوش های سرسیاه موثر است. به همین ترتیب، میتوانید زخم ها و بریدگی های باز را با کمک روغن درخت چای درمان کنید.

روغن درخت چای پر از خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی است. همچنین دارای خواص ضد باکتری است و به دلیل خاصیت ضد التهابی که دارد، به تسکین درد کمک میکند. مالیدن یک قطره روغن درخت چای روی زخم باز میتواند خیلی سریع آن را التیام بخشد.

4. نعناع

استفاده از روغن نعناع روی ناحیه آسیب دیده میتواند درد شما را تسکین دهد. میتوانید روغن نعناع را در اطراف ناحیه آسیب دیده بمالید، اما نه روی پوست زخم شده. اگر پوست آسیب دیده است، روغن را در اطراف زخم بمالید اما روی آن نگذارید.

5. سیر

خوردن سیر به مقابله با عفونت های ناشی از باکتری هایی که از طریق هوا یا غذا پخش میشوند کمک میکند. تهیه خمیر از سیر و قرار دادن آن روی زخم های باز میتواند به درمان گیاهی عفونت زخم خارجی کمک کند. سیر دارای خواص ضد میکروبی و ضد التهابی است که میتواند به جلوگیری از خونریزی، کاهش درد و بهبود سریع زخم ها کمک کند.

6. آلوئه ورا

آلوئه ورا به دلیل خواص ضد باکتریایی، ضد میکروبی، ضد التهابی و آنتی اکسیدانی شناخته شده است. احتمالاً محبوب ترین درمان خانگی برای بریدگی یا کوفتگی است. استفاده از ژل آلوئه ورا روی زخم باز به مدت چند روز میتواند آن را به طور کامل بهبود بخشد. ژل آلوئه ورا همچنین دارای مواد شیمیایی گیاهی است که به کاهش درد و کاهش التهاب کمک میکند. برای بهبود سریع زخم، ژل آلوئه ورا را روی ناحیه آسیب دیده قرار دهید و بگذارید خشک شود. بعداً، با آب تمیز بشویید.

7. دارچین

خواص ضد باکتریایی قوی دارچین همچنین میتواند به بهبود زخم ها کمک کند. دارچین توانایی مبارزه با عفونت ها و کاهش التهاب را دارد. دارچین میتوان به تسکین درد کمک میکند. علاوه بر این، دارچین به عنوان کمک کننده در درمان سوختگی و التیام پوست با خنک کردن آن عمل میکند. دارچین زخم های باز را با سرعت باورنکردنی بهبود می بخشد و به طور کلی برای بهبودی عالی است.

8. نارگیل

خواص ضد باکتری و ضد التهابی روغن نارگیل میتواند به شما در درمان گیاهی عفونت زخم کمک کند. مالیدن روغن نارگیل بر روی زخم ها میتواند آنها را به طور کامل بهبود بخشد و همچنین میتواند سوختگی را درمان کند. روغن نارگیل تقریباً هر نوع زخم را بهبود می بخشد و پوست را نیز آبرسانی میکند. روغن نارگیل همچنین یکی از مراحل ترمیم زخم پوستی است که دارای خاصیت آبرسانی به پوست دارد.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که چند قطره روغن نارگیل روی زخم بمالید و آن را با یک پانسمان تمیز بپوشانید. برای تسکین سریع میتوانید این درمان را دو بار یا سه بار در روز استفاده کنید.

9. پیاز

پیاز دارای آلیسین است، یک ترکیب ضد میکروبی، که از آلودگی زخم جلوگیری میکند. پیاز همچنین دارای خواص ضد التهابی است که به کاهش التهاب و بهبود زخم کمک میکند. میتوانید از پیاز خمیر درست کنید و آن را روی زخم باز قرار دهید. این ماده به از بین بردن باکتری ها قبل از آلودگی زخم کمک خواهد کرد. همچنین مخلوط سیر و پیاز در یک خمیر میتواند به بهبود سریع زخم ها کمک کند.

10. اسطوخودوس

از این گیاه میتوان برای درمان گیاهی عفونت زخم استفاده کرد. با این حال، باید با احتیاط استفاده شود. میتوانید از روغن نارگیل همراه با روغن اسطوخودوس استفاده کنید.

بیاد داشته باشید بهترین و مطمئن ترین روش درمان زخم ها مراجعه کلینیک زخم فرسام میباشد.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *